Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży | Copyright Ewa Łysek - Fryzjernia Charlie
Soboty i niedziele: wyłącznie konsultacje behawioralne.
Od poniedziałku do piątku:
8:30 - 13:00 oraz 15:00 - 21:00
Na treningi z psami zapraszamy (tylko po umówieniu telefonicznym):
Na strzyżenie psa zapraszamy wyłącznie po umówieniu telefonicznym: 531-31-18-18 📞😊
Szybka 29/1
31-831 Kraków
e-mail: kontakt@fryzjerniacharlie.pl
Nie ma potrzeby przygotowywać się w specjalny sposób: zazwyczaj chcemy spotkać się z psem i wszystkimi domownikami tak, aby zobaczyć Wasze codzienne relacje i warunki.
Pies powinien być lekko głodny (dotyczy zwłaszcza piesków z małymi brzuszkami 😋). Przygotuj 2 rodzaje smaków do nagradzania (na tyle małych, żeby można je było zjeść bez gryzienia): jedne mniej ciekawe (np. karma bytowa psa) i drugie o dużej atrakcyjności (np. ugotowany i podzielony na drobne kawałki kurczak lub pokrojony w kosteczkę żółty ser).
Jeżeli będziemy pracować na polu, pies musi być w szelkach typu guard (mogą być w wersji bezuciskowej): z psem problemowym raczej nie używamy uprzęży zabudowanej, typu norweskiego ani walk-in (m.in. dlatego, że można z takich szelek uciec).
Nie pracujemy z psami przypiętymi do obroży (tym bardziej w wersji zaciskowej ani w kolczatce).
Zazwyczaj na polu używamy długiej linki albo taśmy treningowej, ale nie kupuj zawczasu swojej, bo różne psy potrzebują różnej długości, a my jakąś zawsze mamy przy sobie.
Psy z historią gryzienia do krwi muszą być w kagańcu.
Pomagamy psom, które wykazują ciągły niepokój, nagłe zmiany nastrojów albo nadpobudliwość.
Zadzwoń, jeśli masz inne problemy z zachowaniem swojego psa, wymagające porady doświadczonego psiego psychologa.
Po pierwszym spotkaniu dostaniesz plan pracy, ale wiele przypadków wymaga bardziej elastycznego podejścia i dostosowywania metod. W takim przypadku możliwe, że będziemy zalecać kolejne spotkanie.
Wiele osób ceni sobie nasz bezpośredni nadzór w pracy z psem i potrzebuje czegoś więcej, niż pomocy online przez miesiąc po pierwszej wizycie: w takich przypadkach zapraszamy do umawiania się na kolejne spotkania. W niektórych przypadkach, jeśli praca z psem jest możliwa w miejscach, gdzie prowadzimy naszą szkołę dla psów, zamiast wykupywać indywidualne spotkania za 60 zł, zapraszamy na dostosowane do was zajęcia z posłuszeństwa, gdzie 6 godzin pracy to jedynie 300 zł.
Terapia psów z fobiami dźwiękowymi (lęk przed wystrzałami, burzą, nietypowymi dźwiękami).
Pracujemy nad psami, które atakują domowników (np. dzieci, inne zwierzęta w domu, wybranych członków rodziny).
Mamy doświadczenie w pomaganiu psom, które atakują ludzi albo inne psy.
Pracujemy z psami, które bronią dostępu do miski, wybranych mebli, pomieszczeń albo osób.
Jeśli Twój pies niszczy przedmioty lub wokalizuje, kiedy zostaje sam w domu, a po Twoim powrocie wykazuje silne objawy stresu – możliwe, że ma lęk separcyjny i wymaga pomocy psiego psychologa…
Pomoc dla psów szczekających na dźwięki, obcych ludzi lub psy i w innych sytuacjach...
Po każdym spotkaniu dostajesz maila z podsumowaniem ustaleń, planem pracy i ewentualnymi zaleceniami odnośnie farmakoterapii. W ciągu miesiąca po wizycie masz wsparcie mailowe (z gwarancją odpowiedzi na 2 maile z Twoimi zapytaniami odnośnie zaleconych metod pracy).
Spotkanie z psem i jego rodziną – prawie zawsze w Waszym domu. Omawiamy newralgiczne punkty dotyczące problemu na podstawie zebranego wcześniej wywiadu. Po raz pierwszy osobiście spotykamy Twojego psa i możemy na własne oczy zobaczyć problemowe zachowanie.
Wyjątkowo, kiedy np. problem dotyczy spacerów, a Ty nie chcesz spotykać się w domu, czasami rezygnujemy z wizyty domowej i od razu spotykamy się w miejscu, gdzie można zaobserwować omawiane zachowanie.
Próbujemy ustalić przyczynę problemu i wskazujemy konieczne zmiany w środowisku psa. Dajemy Ci pierwsze wskazówki, jak rozpocząć pracę nad problemowym zachowaniem psa: zaczynasz aktywną pracę z psem pod naszym nadzorem, a po spotkaniu dostaniesz szczegółowy plan pracy podzielony na drobne etapy wraz ze wskazówkami, jak i kiedy możesz podwyższać trudność ćwiczeń.
Zbieramy informacje na temat problemu psa oraz jego codziennej rutyny, stanu zdrowia, pochodzenia etc. Te informacje pomogą w ustaleniu motywacji psa i podłoża problemu, a później ułatwią dobór odpowiednich narzędzi szkoleniowych do skutecznej pracy z psem.
Zazwyczaj prosimy o wypełnienie kwestionariusza elektronicznie – dzięki temu na pierwszym osobistym spotkaniu więcej czasu poświęcimy realnym problemom i Twojemu psu.
W przypadku niektórych problemów (np. lęku separacyjnego) będziemy Cię prosić o nagranie filmiku demonstrującego problem.
Nie akceptujesz jakiegoś zachowania psa? Pomożemy Ci odkryć jego przyczynę oraz zmienić sposób postępowania psa tak, aby był dla Ciebie do przyjęcia. Pracujemy metodami pozytywnymi zgodnie ze współczesną wiedzą i badaniami naukowymi, aby terapia była możliwie najskuteczniejsza, a jej realizacja dawała ulgę Tobie i Twojemu psu.
Konsultacje psiego psychologa