Jak przygotować się na wizytę behawiorysty?

  • Nie ma potrzeby przygotowywać się w specjalny sposób: zazwyczaj chcemy spotkać się z psem i wszystkimi domownikami tak, aby zobaczyć Wasze codzienne relacje i warunki.

  • Pies powinien być lekko głodny (dotyczy zwłaszcza piesków z małymi brzuszkami 😋). Przygotuj 2 rodzaje smaków do nagradzania (na tyle małych, żeby można je było zjeść bez gryzienia): jedne mniej ciekawe (np. karma bytowa psa) i drugie o dużej atrakcyjności (np. ugotowany i podzielony na drobne kawałki kurczak lub pokrojony w kosteczkę żółty ser).

  • Jeżeli będziemy pracować na polu, pies musi być w szelkach typu guard (mogą być w wersji bezuciskowej): z psem problemowym raczej nie używamy uprzęży zabudowanej, typu norweskiego ani walk-in (m.in. dlatego, że można z takich szelek uciec).

  • Nie pracujemy z psami przypiętymi do obroży (tym bardziej w wersji zaciskowej ani w kolczatce).

  • Zazwyczaj na polu używamy długiej linki albo taśmy treningowej, ale nie kupuj zawczasu swojej, bo różne psy potrzebują różnej długości, a my jakąś zawsze mamy przy sobie.

  • Psy z historią gryzienia do krwi muszą być w kagańcu.

Pomagamy psom, które wykazują ciągły niepokój, nagłe zmiany nastrojów albo nadpobudliwość.

Niekontrolowane emocje

Zadzwoń, jeśli masz inne problemy z zachowaniem swojego psa, wymagające porady doświadczonego psiego psychologa.

Pomoc w innych problemach behawioralnych

3

Po pierwszym spotkaniu dostaniesz plan pracy, ale wiele przypadków wymaga bardziej elastycznego podejścia i dostosowywania metod. W takim przypadku możliwe, że będziemy zalecać kolejne spotkanie.

Wiele osób ceni sobie nasz bezpośredni nadzór w pracy z psem i potrzebuje czegoś więcej, niż pomocy online przez miesiąc po pierwszej wizycie: w takich przypadkach zapraszamy do umawiania się na kolejne spotkania. W niektórych przypadkach, jeśli praca z psem jest możliwa w miejscach, gdzie prowadzimy naszą szkołę dla psów, zamiast wykupywać indywidualne spotkania za 60 zł, zapraszamy na dostosowane do was zajęcia z posłuszeństwa, gdzie 6 godzin pracy to jedynie 250 zł.

Krok 3: Kolejne spotkania robocze

Terapia psów z fobiami dźwiękowymi (lęk przed wystrzałami, burzą, nietypowymi dźwiękami).

Strach przed burzą

Pracujemy nad psami, które atakują domowników (np. dzieci, inne zwierzęta w domu, wybranych członków rodziny).

Atakowanie domowników

Mamy doświadczenie w pomaganiu psom, które atakują ludzi albo inne psy.

Agresja do ludzi lub psów

Pracujemy z psami, które bronią dostępu do miski, wybranych mebli, pomieszczeń albo osób.

Obrona zasobów

Jeśli Twój pies niszczy przedmioty lub wokalizuje, kiedy zostaje sam w domu, a po Twoim powrocie wykazuje silne objawy stresu – możliwe, że ma lęk separcyjny i wymaga pomocy psiego psychologa…

Lęk separacyjny

Pomoc dla psów szczekających na dźwięki, obcych ludzi lub psy i w innych sytuacjach...

Szczekanie

736-778-466

  • 150 zł za pierwsze 2 kroki: zebranie i analizę wywiadu oraz pierwsze spotkanie (zazwyczaj 2-3 h u Ciebie w domu), na którym rozmawiamy na temat zebranych informacji, ustalamy prawdopodobną przyczynę zachowań i potrzebne zmiany w środowisku psa oraz rozpoczynamy pracę.
  • 60 zł za każde kolejne spotkanie.
  • Dodatkowo 10 zł za wyjazd poza obręb Nowej Huty, Czyżyn, Bieńczyc, Mistrzejowic lub Wzgórz Krzesławickich.
  • Koszt wyjazdu poza Kraków ustalany indywidualnie.


Po każdym spotkaniu dostajesz maila z podsumowaniem ustaleń, planem pracy i ewentualnymi zaleceniami odnośnie farmakoterapii. W ciągu miesiąca po wizycie masz wsparcie mailowe (z gwarancją odpowiedzi na 2 maile z Twoimi zapytaniami odnośnie zaleconych metod pracy).

Ceny

2

Spotkanie z psem i jego rodziną – prawie zawsze w Waszym domu. Omawiamy newralgiczne punkty dotyczące problemu na podstawie zebranego wcześniej wywiadu. Po raz pierwszy osobiście spotykamy Twojego psa i możemy na własne oczy zobaczyć problemowe zachowanie.

Wyjątkowo, kiedy np. problem dotyczy spacerów, a Ty nie chcesz spotykać się w domu, czasami rezygnujemy z wizyty domowej i od razu spotykamy się w miejscu, gdzie można zaobserwować omawiane zachowanie.

Próbujemy ustalić przyczynę problemu i wskazujemy konieczne zmiany w środowisku psa. Dajemy Ci pierwsze wskazówki, jak rozpocząć pracę nad problemowym zachowaniem psa: zaczynasz aktywną pracę z psem pod naszym nadzorem,  a po spotkaniu dostaniesz szczegółowy plan pracy podzielony na drobne etapy wraz ze wskazówkami, jak i kiedy możesz podwyższać trudność ćwiczeń.

Krok 2: Pierwsze spotkanie: wywiad i początek pracy

1

Zbieramy informacje na temat problemu psa oraz jego codziennej rutyny, stanu zdrowia, pochodzenia etc. Te informacje pomogą w ustaleniu motywacji psa i podłoża problemu, a później ułatwią dobór odpowiednich narzędzi szkoleniowych do skutecznej pracy z psem.

Zazwyczaj prosimy o wypełnienie kwestionariusza elektronicznie – dzięki temu na pierwszym osobistym spotkaniu więcej czasu poświęcimy realnym problemom i Twojemu psu.

W przypadku niektórych problemów (np. lęku separacyjnego) będziemy Cię prosić o nagranie filmiku demonstrującego problem.

Krok 1: Kwestionariusz

Przy większości problemów pracujemy według planu:

Nie akceptujesz jakiegoś zachowania psa? Pomożemy Ci odkryć jego przyczynę oraz zmienić sposób postępowania psa tak, aby był dla Ciebie do przyjęcia. Pracujemy metodami pozytywnymi zgodnie ze współczesną wiedzą i badaniami naukowymi, aby terapia była możliwie najskuteczniejsza, a jej realizacja dawała ulgę Tobie i Twojemu psu.

Konsultacje psiego psychologa

Behawiorysta dla psów w Krakowie

Zapytaj o szczegóły:

736-778-466

531-31-18-18

Przycisk do facebooka
Przycisk do instagrama
Przycisk do wysłania maila

Polityka prywatności    |    Regulamin sprzedaży    |    Copyright Ewa Łysek - Fryzjernia Charlie

Soboty i niedziele: wyłącznie konsultacje behawioralne.

Od poniedziałku do piątku:

8:30 - 13:00 oraz 15:00 - 21:00

Na treningi z psami zapraszamy (tylko po umówieniu telefonicznym):

736-778-466

SZKOLENIE PSÓW

Czterolistna Koniczynka

Na strzyżenie psa zapraszamy wyłącznie po umówieniu telefonicznym: 531-31-18-18 📞😊

Soboty:
8:30 - 14:00
Od poniedziałku do piątku:
8:30 - 19:00

Godziny otwarcia:

NIP: 6781541098
REGON: 351314241

Konto: PL 28 1140 2004 0000 3802 7465 3706
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych: 2.12/00161/2014

531-31-18-18

Szybka 29/1
31-831 Kraków

e-mail: kontakt@fryzjerniacharlie.pl

SALON STRZYŻENIA DLA PSÓW

Ewa Łysek - Fryzjernia Charlie