Behawiorysta dla psów w Krakowie

Kiedy Twój pies potrzebuje pomocy? Jak zmienić zachowanie psa?

Są sytuacje, gdy nie mamy wątpliwości, że zachowanie psa jest chorobowe i wymaga modyfikacji: pies może szczekać całą noc, aż do utraty głosu albo wygryzać ogon aż do krwi. Terapia behawioralna w takich sytuacjach jest konieczna, aby zadbać o zdrowie i dobrobyt psa.

Niektóre zachowania, które prezentuje pies, są dla jego gatunku normalne i wręcz mogą być akceptowalne dla niektórych osób (np. mały jorczek skaczący na powracającego z pracy opiekuna). Przez inną osobę lub w innej sytuacji takie postępowanie pupila zostanie jednak uznane jako wymagające zmiany: np. w sytuacji, gdy sznaucer olbrzym skacze na małe dziecko.

Poproś o pomoc w naprawie problemu swojego psa!

Krok 1: Kwestionariusz

Zbieramy informacje na temat problemu psa oraz jego codziennej rutyny, stanu zdrowia, pochodzenia etc. Te informacje pomogą w ustaleniu motywacji psa i podłoża problemu, a później ułatwią dobór odpowiednich narzędzi szkoleniowych do skutecznej pracy z psem.

Zazwyczaj prosimy o wypełnienie kwestionariusza elektronicznie – dzięki temu na pierwszym osobistym spotkaniu więcej czasu poświęcimy realnym problemom i Twojemu psu.

Krok 2: Pierwsze spotkanie: wywiad i początek pracy

Spotkanie z psem i jego rodziną – prawie zawsze w Waszym domu. Omawiamy newralgiczne punkty dotyczące problemu na podstawie zebranego wcześniej wywiadu. To spotkanie, na którym po raz pierwszy osobiście spotykamy Twojego psa i możemy zaobserwować problem. Dajemy Ci pierwsze wskazówki, jak rozpocząć pracę nad problemowym zachowaniem psa.

Wyjątkowo, kiedy np. problem dotyczy agresji smyczowej, a Ty nie chcesz spotykać się w domu, czasami rezygnujemy z wizyty domowej i spotykamy się na spacerze albo w miejscu, gdzie można zaobserwować problem.

Krok 3: Spotkanie robocze

Drugie spotkanie to aktywna praca z psem, omówienie i demonstracja właściwego postępowania. To pierwsze spotkanie, na którym prawie cały czas możemy przeznaczyć na praktykę z psem.

Po każdej wizycie wysyłamy Ci raport i podsumowanie ustalonych metod pracy.

Krok 4: Dalsza praca

Jeśli Twój problem tego wymaga albo wolisz pracować przy naszym bliższym wsparciu, możesz poprosić więcej spotkań. Na bieżąco będziemy analizować przebieg terapii, dostosowywać metody i dbać o realizację ustalonych celi.

Zadzwoń! Zmień problemowe zachowanie swojego psa!

Jak przygotować się do wizyty behawiorysty?

Tak właściwie nie powinieneś się jakoś specjalnie przygotowywać. Dlaczego? Ponieważ musimy zobaczyć Ciebie, Twoją rodzinę oraz Waszego psa w warunkach, w jakich żyjecie na co dzień. Ma to być zwykły dzień, w miarę możliwości nie odbiegający od codziennej rutyny  – z wyjątkiem tego, że w Waszym domu pojawi się gość w postaci behawiorysty.

Odstępstwem od tej zasady są sytuacje, które w jakiś sposób nie zdarzają się codziennie, np. z tego powodu, że są świadomie unikane, aby nie eskalować problemu. Wtedy musimy sprowokować dane zachowanie lub prosimy o nagranie wideo z sytuacji problemowej.

Szybka 29/1, Kraków

FacebookinstagrammailFacebookinstagrammail

Zadzwoń!

Ceny

  • 150 zł za 3 pierwsze kroki: zebranie wywiadu, pierwsze spotkanie (zazwyczaj u Ciebie w domu) oraz pierwsze spotkanie robocze
  • 60 zł za każde kolejne spotkanie
  • Dodatkowo 10 zł za wyjazdy poza teren Nowej Huty (cena ustalana indywidualnie przy wyjazdach poza Kraków)

Po każdym spotkaniu wysyłamy maila z podsumowaniem ustaleń z wizyty oraz szczegółowym planem pracy ustalonym podczas spotkania. Przez miesiąc po wizycie, jeśli będziesz mieć pytania odnośnie ustalonego planu pracy z psem albo jego zachowań, możesz napisać do nas maila, aby otrzymać komentarz i wskazówki (w ciągu miesiąca masz gwarancję odpowiedzi na jednego maila).

Zapraszamy na konsultacje psiego psychologa

Nie akceptujesz jakiegoś zachowania psa? Pomożemy Ci je zmienić!

Zmienimy zachowanie Twojego psa, aby przestało Ci przeszkadzać lub nauczymy Was, jak realizować jego naturalne popędy w akceptowalny dla Was obojga sposób. Pracujemy metodami pozytywnymi zgodnie ze współczesną wiedzą i badaniami naukowymi, aby terapia była możliwie najskuteczniejsza, a jej realizacja była przyjemna dla psa.

Szczekanie

Pies uporczywie szczeka albo wyje?

Niszczenie przedmiotów

Po przyjściu do domu zastajesz zniszczone sprzęty, rozerwane poduszki albo pogryzione meble?

Załatwianie się w domu

Pies sika w złych miejscach albo w niewłaściwych momentach?

Agresja w stosunku do innych psów lub ludzi

Pies atakuje obce osoby? Rzuca się na mężczyzn albo dzieci? Goni listonosza albo dzieci?

Skakanie

Pies skacze na ludzi albo podgryza?

Obrona zasobów

Pies broni dostępu do miski, pomieszczeń, zabawek?

Pogoń za ruchomymi obiektami

Pies goni albo łapie zębami rowerzystów, biegaczy, samochody?

Ciągły niepokój

Pies cały czas jest aktywny, nie potrafi się uspokajać, stale szuka kontaktu albo rozrabia?

Atakowanie domowników

Pies nie dogaduje się z którymś z domowników? Atakuje kota albo inne zwierzęta domowe?

Strach przed burzą

Pies boi się burzy, wystrzałów albo reaguje nerwowo na inne hałasy?

Kopanie w ogrodzie

Pies kopie w ogrodzie albo zjada na spacerach wszystkie śmieci?

Pomoc w wyborze rasy

Potrzebujesz pomocy w wyborze rasy odpowiedniej dla Ciebie, w selekcji odpowiedniego szczeniaka albo psa ze schroniska?